Za branou a Roman: beseda v kině Čas

19.04.2012 23:17

2. dubna 2012 jsme se na pozvání občanského sdružení Bludiště v Karlových Varech zúčastnili v rámci cyklu primární prevence setkání s přibližně 200 žáky základních škol. S námi byl bývalý vězeň Roman. Tématem besedy v kině Čas bylo vězení a návrat z něj.

Z první akce svého druhu jsme byli vcelku nervózní, ale nakonec vše dopadlo nad očekávání dobře, ne-li výborně. Akci brilantně otevřely otázky do publika od naší nové mladé kolegyně Věry Suchánkové, která se mladých lidí tázala, jak vnímají ztrátu svobody. Poté přišel na řadu improvizovaný rozhovor Jana Franka s Romanem, který vyprávěl o jednotlivých meznících svého příběhu: jak se do vězení dostal, jak mu tam bylo a nakonec samozřejmě o problémech spojených s návratem. Díky tomu si posluchači uvědomili i důsledky trestu, které si bývalí vězni nesou i na svobodu. Roman nakonec vše zvládl, dnes už nemá ani dluhy. Má práci i vztah.

Máme velkou radost, že Roman, díky svému charismatu, odvaze i rétorickým schopnostem, si získal nemalou přízeň mladých lidí. Ti ho doslova zasypávali otázkami, mnohdy moudrými a promyšlenými. Pomoc bývalým vězňům drtivě vyhrála i v závěrečném hlasování dětí.

fotky z akce

Jan Frank

Zpět

Vyhledávání

© 2010-2016 Za branou, tel.: 775 722 784, zabranou@gmail.com zodpovědný redaktor: Jiří Mataj