Seminář "Práce za branou před i po propuštění"

20.10.2011 14:00

 

Občanské sdružení Za branou Vás srdečně zve na seminář s názvem:

 

Práce za branou před i po propuštění

 

V našem v pořadí již sedmém semináři si přiblížíme tzv. „otevřené věznice“, které umožňují vězňům během výkonu trestu pracovat mimo věznici a do vězení docházet jen na občasnou kontrolu či přespání. Ve světě je tento typ věznic populární, u nás však chybí. Přicházíme tak o něco podstatného, nebo je otevřená věznice do české reality obtížně přenositelná, zastupitelná dosavadními alternativními tresty?

Dále probereme ožehavou otázku zaměstnávání osob propuštěných z výkonu trestu, kterým v nalezení práce často brání záznam v rejstříku trestů: Jsou požadavky zaměstnavatelů, kteří od svých pracovníků kategoricky požadují čistý trestní rejstřík, oprávněné nebo ne? Je záznam v rejstříku trestů důvodem pro nepřijetí uchazeče o zaměstnání a jaké jsou případně možnosti právní obrany proti tomuto jednání?

 

 

(POZOR ZMĚNA OPROTI OBVYKLÉ ADRESE KONÁNÍ:)

Seminář se bude konat ve čtvrtek 20. 10. 2011 od 14:00 v prostorách

Svazu pro zdravotně postižené v Praze 8 - Karlíně, Karlínské náměstí 12

2. poschodí, zasedací místnost č. 202.

 

 

S příspěvky vystoupí:

- Mgr. Eva Bidermanová, členka výzkumné skupiny Institutu pro kriminologii a sociální prevenci, pojedná v příspěvku s názvem „Brána vězení otevřená“ o otevřených věznicích.

- Mgr. RNDr. Ladislav Zamboj, pracovník poradny pro občanství a lidská práva, pojedná v příspěvku s názvem „Zaměstnávání osob, propuštěných z výkonu trestu odnětí svobody“ o svých letitých zkušenostech z poradenské.

 

Těšíme se na Vaši účast, kterou nám prosím potvrďte na mail zabranou@gmail.com

 

(možný další přednášející bude ještě upřesněn na www.zabranou.cz)

Jiří Mataj, sociální pracovník Za branou

Zpět

Vyhledávání

© 2010-2016 Za branou, tel.: 775 722 784, zabranou@gmail.com zodpovědný redaktor: Jiří Mataj