Devátý seminář o.s. Za branou o umění ve věznici 12. dubna

12.04.2012 14:00

 

Občanské sdružení Za branou Vás srdečně zve na seminář s názvem:

 

 

Umění ve věznici

 

 

Terapeutickou funkci umění dnes již nikdo nezpochybňuje. Záplava arteterapií zasáhla nejednu sociální službu a nevyhnula se ani věznicím. V našem již devátém semináři bychom se rádi spolu s Ondřejem Horákem zamysleli nad tím, zda má umění za mřížemi smysl. Zda dokáže skutečně propojit dva odlišné světy a přispět k probuzení plodné kreativity vězně tolik potřebné pro zvládnutí legálního života na svobodě.

 

Představíme i další umění – umění pomáhat si navzájem v rámci nově vzniklé svépomocné skupiny blízkých uvězněných. Daří se blízkým uvězněných naleznout společnou řeč? Nehádají se a „pomáhají“ si? Nebo je svépomoc nyní už jen prázdným ideálem, kterého lidé v individualizované společnosti nejsou schopni dosáhnout a jediným schopným pomáhačem může být jen osamocený profesionál, sociální pracovník nebo psycholog?

 

 

Seminář se bude konat ve čtvrtek 12. 4. 2012 od 14:00 v prostorách
Sjednocené
organizace nevidomých a slabozrakých ČR (SONS ČR):

Krakovská 21, PRAHA 1 (v blízkosti Václavského náměstí)

 

 

S příspěvky vystoupí:

 

- Ondřej Horák: Věznice - místo pro umění

O. Horák je autor projektu, ve kterém odsouzení společně s výtvarníky vytvářeli umělecká díla s cílem propojit dva odlišné a oddělené světy. Projekt probíhal v našich věznicích v letech 2010- 2011, jeho vyvrcholením byla výstava děl vězňů v několika výstavních prostorách.

- Členové o. s. Za branou a svépomocné skupiny budou prezentovat:

Informace o svépomocné skupině partnerů, rodičů a dalších blízkých odsouzených, která se konstituovala na sklonku roku 2011.

 

Těšíme se na Vaši účast, kterou nám prosím potvrďte na mail zabranou@gmail.com

 

Jiří Mataj, sociální pracovník Za branou

Zpět

Vyhledávání

© 2010-2016 Za branou, tel.: 775 722 784, zabranou@gmail.com zodpovědný redaktor: Jiří Mataj