2. ročník Literární soutěže Za branou zná vítěze

07.09.2021 11:31

Vítězem 2. ročníku Literární soutěže Za branou podle mínění odborné poroty je Dušan Faltýnek z Věznice Stráž p. Ralskem s povídkou o ztrátě svobody "Poprvé".

 

Druhé místo obsadil M. F. z Věznice Oráčov s abstraktní fikcí "Jeden den vazebně stíhaného W.M.D.".

Třetí místo patří autorce L. K. za  "Průvodce světem vězně" (dodali bychom "po vlastním osudu") od L. K. z Věznice Opava.

Cenu věřejnosti získal autor L. V. za báseň "Zamyšlení nad rekreací".

Z došlých děl bylo na webu rodinyveznu.cz publikováno celkem 27 děl, do užšího výběru k bodování porota vybrala  celkem 11 děl, kromě výše uvedených dále J. N., Mé drahé R, J. P., Čas, Podzim, P. S., Jak jsem postavil kříž, L. V., Zamyšlení nad rekreací, Michal Kerner, Jak se v lese mělo stavět, D. V., Víla Flow a skutečná lampa, L. Z., Proč?, M. N., Otázky.

Všem úspěšným autorům gratulujeme a děkujeme jim nejen za píli a ochotu podělit se o talent. Ale také za čekání na výsledek, proces přepisování je přecijen poměrně náročný, leč pro příští rok slibujeme co největší možné zkrácení čekání na vítěze. Děkujeme milým porotcům za přízeň, odborné postřehy a komplimenty autorům, které budeme tlumočit. Vítězové se v průběhu několika týdnů dočkají zasloužené odměny, všechny se pokusíme osobně navštívit. Děkujeme věznicím za podporu celé akce!

Zpět

Vyhledávání

© 2010-2016 Za branou, tel.: 775 722 784, zabranou@gmail.com zodpovědný redaktor: Jiří Mataj